Atvirukų gamyba

Norite pasveikinti partnerius, kolegas švenčių proga? O gal pakviesti artimuosius į savo vaiko krikštynas? Tokiais ir kitais atvejais naudojami labai gražūs atvirukai, kurie gali atlikti įvairias funkcijas – sveikinimo, kvietimo ir pranešimo apie organizuojamus renginius ir t. t. Geriausia, kai atvirukų gamyba yra profesionali, nes atrodo žymiai gražiau, o ir laikosi ilgiau.


Tikrai gero atviruko gaminimas reikalauja ne tik žinių, bet ir įgūdžių, profesionalumo, taip pat ir aukštos kokybės medžiagų – popieriaus ir kt. Taip yra dėl to, jog kuriamas dizainas ir atliekamas maketavimas, kad po to būtų tinkamai įvykdytas atvirukų spausdinimas. Tai ypač aktualu organizacijoms, kur dirba nemažai darbuotojų ir partnerių, kuriuos norisi pasveikinti Kalėdų ar kokia kita proga. Tikriausiai dažnas pagalvotų, jog galima sukurti ir patiems tokį kūrybinį darbelį. Taip, tikrai, jei tam yra laiko ir bent kažkokių gebėjimų. Tačiau, ką gi daryti, jei reikalingas didelis atvirukų kiekis? Juk poros šimtų atvirukų darymas savomis rankomis užtruktų itin ilgai, taip? Būtent dėl to ir yra tokia paslauga – atviruko gamyba. Spaustuvėje „Amalkera“, kuri yra Panevėžyje, galima užsakyti atvirukus. Čia atliekama profesionali atvirukų gamyba – maketavimas ir spauda. Gaminimas vykdomas iš popieriaus, kuris yra aukštos kokybės ir yra pritaikytas atvirukams, tad tokius verta pirkti ir dovanoti.

Atviruko maketavimas

Atviruko gamyba prasideda nuo maketo, o kad toks būtų – reikia idėjos, sumanymo ir, žinoma, paskirties, t. y. kam bus įteiktas atvirukas ir kokia proga. Maketavimas – tai procesas, kuomet yra rengiama elektroninė atviruko versija. Tai būtina tam, kad matytųsi, kaip atrodys atvirukas realybėje, kai bus atspausdintas. Bene svarbiausias dalykas atviruko makete – tai yra užlaidos (kurios turi būti visose pusėse) ir saugios zonos. Jose negali būti nei tekstinės informacijos, nei logotipo ir kitų iliustracijų. Kitas svarbus aspektas – tai atviruko dizainas ir tekstas. Visa tai turi gražiai atrodyti, kartu sukurti derančią visumą. Tad turi būti tinkamai parinktos spalvos, raštai, paveikslėliai, formatas ir, žinoma, turi būti išrinktas tekstas, kurį būtų malonu skaityti. Tačiau jis negali būti per ilgas, nei per trumpas, nes tai daro įtaką atviruko išvaizdai. Todėl ir yra būtinas profesionalus maketavimas. Maketuotojas geba deramai „sudėlioti“ viską į savas vietas, kad gautųsi nepriekaištingas vaizdas. Tuomet atvirukas ne tik gražus, bet ir tinkamai atliekama spauda.

Atvirukų spausdinimas

Atvirukų spausdinimas – antrasis gamybos etapas. Jis vykdomas tik tuomet, kai yra atliktas tinkamas maketavimas. Taip pat turi būti atrinktas atitinkamas popierius (pvz., dekoratyvinis, blizgus) ir nutarta, ar po spausdinimo reikės papildomų darbų, pvz., laminavimo, kampų apvalinimo, puošimo.

Atvirukai dažniausiai būna A6 formato, bet gali būti ir nestandartinių formatų. Atviruko pozicija – tiek vertikali, tiek horizontali. Neretai parenkamas nestandartinis lenkimas ir apkarpymas, pjaustymas. Toks atvirukų darymas suteikia unikalumo pojūtį. Tad padovanojus tokį atviruką bus garantuoti nuostabiai malonūs įspūdžiai.

Atvirukai – kokia yra gaminimo kaina?

Atvirukų gamyba dažnu atveju yra itin individuali, tad ir kaina gali būti įvairiausia. Tačiau, kaip ir visur, taip ir su tokiais mažais leidiniais yra veiksnių, nuo kurių priklauso kaina. Todėl labai svarbu yra nuspręsti, kokia atviruko gamyba yra reikalinga. Kad būtų lengviau apmąstyti, kaip turėtų atrodyti atvirukas – vertėtų peržiūrėti pavyzdžius ir atsirinkti sau tinkamiausius. Šitaip dažnu atveju atsiranda naujos idėjos, sumanymai.

Vienas iš svarbesnių veiksnių, dėl ko skiriasi kaina – tai ar užsakovas jau turi maketą, ar jį reikės parengti. Tai turi įtakos ne tik kainai, bet ir trukmei, nes atviruko maketavimas užtrunka. O štai jau esant maketui (kuris, beje, turi būti labai geros kokybės) – iš karto atliekamas atvirukų spausdinimas. Tačiau tik tuo atveju, jeigu jau yra parinktos medžiagos, t. y. nurodoma, ar bus gaminimas iš popieriaus, kuris yra dekoratyvinis ar koks nors kitoks. Popierius – tai dar vienas veiksnys, kuris daro įtaką kainai. Juk galima pagaminti atviruką , kuris tvirtai laikysis ir bus ilgaamžis, o galima ir paprastesnį, bet ir atrodys – irgi paprastai.

Dar vienas ne mažiau svarbesnis dalykas yra vienpusė ar dvipusė spauda – kokia būtent yra pasirinkta? Tai yra – ar tik iš vienos pusės, ar iš dviejų pusių. Dar prie to yra spalvingumas, ne tik popieriaus, bet ir dažų, kuriais yra spausdinamas tekstas ir kiti elementai.

Kaina gali priklausyti ir nuo tiražo – kiek atvirukų būtina pagaminti. Dažnu atveju, kuo didesnis tiražas, tuo mažesnė yra vieneto kaina. Tačiau dar daug kas priklauso nuo aukščiau išvardintų aspektų – maketas (ar be jo), popieriaus rūšis, papildomų darbų (laminavimo, puošimo, karpymo, apvalinimo ir kt.). Svarbiausia, kad džiugintų rezultatas, o kaina turėtų būti antraeilė, jei tai yra įmanoma. Todėl, kad atvirukas turėtų suteikti malonų įspūdį ir būti iš tiesų gražus, o ne bet koks, ar ne? Tad tikrai vertėtų deramai investuoti į grožį.

Panevėžys – būtent šiame mieste esančioje spaustuvėje „Amalkera“ yra kuriami nuostabūs atvirukai ir spausdinami geriausia įranga, o darbus atlieka aukštos kvalifikacijos specialistai. Tad kokybė ir grožis yra užtikrinami. Tikrai nepasigailėsite, jei kreipsitės į mus. Užsakymas bus atliktas laiku ir profesionaliai itin gera kaina. Jeigu iškils klausimų arba nežinosite, kaip reikėtų pateikti užsakymą – nebijokite ir drąsiai kreipkitės (skambinkite, rašykite). Kartu su jumis rasime „tą“ atviruką, kuris patiks ir tiks jums pagal visus kriterijus, ypač grožio ir kainos aspektu. Juk tik pas mus yra įgyvendinami geriausi sprendimai!


Įgyvendinti projektai

Atsakysime į visus jums iškilusius klausimus

Susisiekite