Kalendorių gamyba

Dauguma žmonių yra labai užsiėmę, dėl to planuoja laiką susitikimams, darbams ir įvairiausiems reikalams. Tam reikalingas kalendorius, nes tik šitaip matosi visas mėnesių ir metų vaizdas. Dažnu atveju užsakoma kalendorių gamyba. Taip daro ir verslininkai, kad jų vykdoma veikla būtų reklamuojama ant tokio pobūdžio leidinių. Kalendoriai gali būti gaminami įvairių rūšių, pvz., ypač populiari sieninių kalendorių leidyba.


Kalendorių spausdinimas ir maketavimas

Kalendorių spauda – skonio reikalas, tad gaminama ne tik atsižvelgiant į poreikį, bet ir į norus. Juk vieniems patinka vienokie, kitiems – kitokie. Dar kita priežastis yra ta, kad tokiame leidinyje parinktos iliustracijos, kurios galėtų reklamuoti atitinkamą verslą ir jo vykdomą veiklą. Vienas iš pavyzdžių galėtų būti foto studijos reklama. T. y. kalendoriuje yra labai gražios nuotraukos, kuriose pavaizduotos šeimos, kompanijos ar asmenų portretai pagal sezoniškumo ir švenčių tematiką arba tiesiog gamtos nuotraukos pagal metų laikus. Tokių ar kitų idėjų ir įgyvendintų projektų labai daug. Jūsų kalendorius galėtų būti sekantis! Jis būtų kuriamas spaustuvėje „Amalkera“ (Panevėžys).

Visų kalendorių gamyba prasideda nuo maketo, o baigiasi spausdinimu. Tai du patys svarbiausi etapai. Jei kažkuriame iš jų nekokybiškai atliekami darbai, tai tuomet gali nukentėti galutinis rezultatas – kalendorius. Todėl labai svarbu, kad tiek maketavimas, tiek kalendorių spausdinimas būtų atliktas itin profesionaliai.

Kaip ir kiekviena leidyba, taip ir kalendoriai negali būti atspausdinti, jei nėra atliktas maketavimas. Jo metu parengiamas maketas, kuriame yra išdėstoma visa reikiama informacija – tekstinė ir vaizdinė. Tačiau, kad galima būtų sumaketuoti – reikalinga „priešistorė“, t. y. užsakovas turėtų pateikti užsakymą, kuriame nurodo, kokio kalendoriaus nori ir kartu atsiunčia atitinkamą medžiagą. Jei kyla neaiškumų kažkuriai pusei (užsakovui ar paslaugos teikėjui), tai tokiu atveju aptariama ir išsklaidomos visos abejonės, taip sakant sudedami visi taškai ant „i“. Būna ir taip, jog užsakovas pats parengia maketą. Tai gerai, bet tik tuomet, jei iš tikro yra parengtas tinkamas maketas. Juk turi būti suformatuota pagal atitinkamus maketavimo kriterijus, parinktos ir sudėtos aukšto lygio kokybės nuotraukos ir / ar iliustracijos, o tekstinei informacijai kruopščiai parinktas šriftas, jos dydis ir vietos kalendoriuje, kur ji bus. Tad geriausia, kai maketavimą atlieka specialistas – maketuotojas. Dar vienas vertingas dalykas yra dizainas. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog kalendorius per daug paprastas, kad jam būtų reikalingos dizainerio paslaugos. Tačiau, juk tobulumas slypi paprastume. Tad tikrai verta sukurti dizainą, jei norima didinti savo vykdomos veiklos žinomumą. Kuriant maketą kartu su dizainu atsižvelgiama į prekinį ženklą, logotipą ir pagal jį parenkamos spalvos, atspalviai, formos, šriftai, tekstinės informacijos ir paveikslėlių matmenys ir jų vietos. Tad viskas daroma itin profesionaliai.

Kai jau yra parengtas tinkamas maketas – tai tuomet galima pereiti prie kito etapo, t. y. spausdinimo. Tokiam darbui jau iš anksto turi būti parinktas tinkamas popierius ir kiti dalykai, kad kalendorių spausdinimas būtų atliktas kokybiškai. Dažnu atveju medžiaga ir spausdinimo būdas parenkami dar kol vykdomas maketavimas. Tačiau, jeigu maketas jau yra, tai užsakymo metu yra aptariama ir nustatoma – ant kokio popieriaus (pvz., kreidinio) bus spausdinama ir kaip tai bus daroma. Spaustuvėje spausdinama itin profesionaliai, nes yra aukšto lygio įranga ir naudojamos kokybiškos medžiagos bei dirba savo srities specialistai.

Kalendoriai – su nepriekaištingu grožiu ir gera kaina

Kalendorių gamyba – populiari paslauga, kurios kaina skiriasi atsižvelgiant į tai, kokia yra pasirinkta rūšis, dydžiai ir puslapių skaičius, tiražas bei medžiagos. Gali būti ir papildomų kriterijų (pagal individualius poreikius).

Galima rinktis iš įvairiausių kalendorių rūšių:

  • dideli sieniniai kalendoriai (pakabinami, lankstomi, plėšomi, magnetiniai, su nuotraukomis, vartomi, vienos dalies, trijų dalių ir kt.);
 • • pastatomi (stoveliai, vartomi ir kt.);
  • • kalendoriai planavimui (dideli, maži ir kt.);
  • • kt.
   • Kalendorių dydžiai gali būti įvairiausi – nuo didelių sieninių iki mažų kišeninių. Tad kaina priklauso ir nuo kalendoriaus matmenų (išklotinė pateikiama milimetrais).

    Dar vienas svarbus aspektas yra puslapių skaičius. Pavyzdžiui, gali būti viena nuotrauka ir mėnesiai po juo (jei sieninis pakabinamas), tai toks kalendorius kainuos mažiau. O štai kitoks kalendorius kainuos daugiau, jei jame bus daugiau nuotraukų, kurios spalvotos ir itin geros kokybės. Todėl, kad kuo daugiau puslapių, tuo didesnė kaina. Tuo labiau, jei tai nuotraukos, o ne užrašai ar kukli iliustracija.

    Taip pat kaina priklauso ir nuo tiražo, t. y. kalendorių skaičiaus (vienetų kiekio). Kuo mažesnis tiražas, tuo didesnė vieno kalendoriaus kaina, o štai kuo didesnis tiražas, tuo kalendoriaus kaina mažėja.

    Be abejonės – medžiagos, kurios yra svarbios ne tik kokybės ir dizaino atžvilgiu, bet ir kainos aspektu. Todėl, kad vienokia kaina yra naudojant standartines medžiagas, o visiškai kitokia kaina yra, kai panaudojamos ypatingos medžiagos, kurios yra visiškai nestandartinės.

    Dar gali būti papildomi dalykai, dėl kurių gali kisti kaina. Pavyzdžiui, laminavimas, skylutės ar kitos paslaugos.

    Taip kad, norėdami pateikti užsakymą dėl kalendoriaus pagaminimo, turėtumėte žinoti, nuo ko priklauso kaina ir, žinoma, nurodyti, ko būtent pageidaujate, kokie yra jūsų lūkesčiai. Šitaip specialistai galės nustatyti darbų pobūdį, trukmę ir kiek tai gali kainuoti. Jei kaina nebus jums tinkama, tai tuomet galėsite pasirinkti kitą kalendoriaus variantą. Tiesiog galite pasikonsultuoti ir profesionalai galės rekomenduoti tai, kas jums labiausiai tiks pagal visus aspektus.

    „Amalkera“ specialistai dirba Panevėžyje, tad, galite susisiekti su jais nuotoliniu būdu arba atvykti į vietą ir užsakyti norimus leidinius. Atspausdinti kalendoriai būtų pristatyti jūsų nurodytu adresu. Čia taip pat gali būti pagaminta ir kita spauda: brošiūros, plakatai, knygos, žurnalai ir t. t.


Įgyvendinti projektai

Atsakysime į visus jums iškilusius klausimus

Susisiekite