Knygų spausdinimas

Turite kūrybinių svajonių ir norite jas įgyvendinti? Ar tiesiog verslo poreikiams prireikė sukurti knygą, žurnalą ar albumą? Tuomet galite drąsiai kreiptis į „Amalkera“, kuri į pasaulį išleidžia profesionaliai sukurtus leidinius!


Knygų gamyba – lyg menas

Knyga užima svarbią vietą žmonijos istorijoje. Juk prisiminus – iš pradžių buvo ranka perrašomi svarbiausi kūriniai, kronikos. Po to šį darbą pakeitė spausdinimo mašinos, kurios per šimtmečius tobulėjo, kad galima būtų išleisti kuo daugiau literatūros. Tačiau tai nebuvo taip paprasta, nes kiekviena knyga turėjo atrodyti itin patraukliai (kad ją norėtųsi skaityti). Tad knygų gamyba nuo senovės laikų iki dabar – lyg menas, nes kažkada reikėjo ranka kaligrafiškai gražiai rašyti, o po to ir iki dabar knygų spausdinimas buvo vykdomas parenkant atitinkamą šriftą. Visai tikėtina, jog šitaip ne tik buvo ir yra, bet ir bus. Todėl, kad net ir šiais skaitmenizuotais laikais, kai yra internetas, o mūsų aplinkoje tiek daug išmaniųjų įrenginių – tradicinės knygos išlieka aktualios kiekvienam žmogui. Dėl to ir spauda vis dar reikalinga.

Knygų maketavimas ir kiti spausdinimo etapai

Knygų gamyba iš tiesų yra sudėtingas procesas, vykdomas etapais. Vieni pagrindinių: knygų maketavimas, dizainas, knygų spausdinimas, taip pat kiti darbai. Tačiau, kaip viskas vyks – priklauso nuo užsakymo – kas bus pasirinkta (pvz., spausdinimo būdas, naudojamos medžiagos). Bet kokiu atveju, kad ir kas būtų pasirinkta – knygų leidyba vykdoma dirbant aukšto lygio specialistams ir naudojant modernią įrangą. Knygų maketavimas – nėra toks paprastas darbas kaip kažkam gali atrodyti! Juk maketuojant reikia į kiekvieną puslapį kruopščiai ir estetiškai gražiai bei aiškiai sutalpinti viską, ką nori knygos autorius „pasakyti“ savo skaitytojams. Dėl to tai tikrai nelengva užduotis! Tad mūsų maketuotojai dirba atsakingai ir profesionaliai, kad visos knygos būtų skaitomos ir peržiūrimos su dideliu malonumu! Leidinių (knygų, albumų, žurnalų) dizainas – labai svarbus etapas. Juk viršelis turi pritraukti dėmesį to, kuris skaitys, o ir kiekvienas puslapis turėtų būti maloniai skaitomas. Tad šiuo atveju dizainas atlieka nemažą vaidmenį. Ypač tuomet, kai yra kuriamas albumas ar žurnalas, nes visos detalės ir dalys yra reikšmingos, taip pat ir spalvos, raštai bei šrifto dydis. Knygų spausdinimas. Kūrinys iš rankraščio pavirsta knyga, kai ji yra „pagaminama“ – t. y. atspausdinama. Leidinių spausdinimas gali būti vykdomas skirtingais būdais, panaudojant įvairias medžiagas, dažus ir, žinoma, technologijas. Labai svarbu yra dar pačioje pradžioje pasirinkti tai, kaip bus spausdinama. Todėl, kad nuo to gali priklausyti ir knygų gamybos kaina. Taip pat tai daro įtaką maketavimui ir dizainui.

Knygų leidyba – kokia kaina?

Knygos gaminamos įvairiais būdais ir su skirtingomis medžiagomis. Dėl to knygų leidyba ir jos kaina yra atitinkama kiekvienu individualiu atveju. Todėl, kad knygų spausdinimo kaina priklauso nuo daugelio kriterijų. Vienas iš esminių yra tiražas, o kiti – matmenys, apimtys, formatas, spausdinimo technika, spausdinamų knygų įrišimo būdai ir naudojamos medžiagos, taip pat viršelio rūšis ir dizainas. Vienos medžiagos ir technikos yra pigesnės, o kitos yra brangesnės. Kad ir kaip bebūtų keista, bet kuo didesnis tiražas, tuo knygos leidybos kaina gali būti mažesnė. Tačiau, jei, pvz., kuriamas išskirtinis dizainas – tai tokiu atveju kaina gali būti žymiai didesnė. Kita vertus ne visada įmanoma rinktis, nes atsiranda būtinybė tiesiog atspausdinti reikiamus leidinius. Kaip ir visais atvejais – vertėtų kalbėtis ir ieškoti geriausio sprendimo. Vienas svarbiausių dalykų, kuris būtinas užsakant knygų ar kitų leidinių spausdinimą – tai yra tiksliai ir aiškiai suformuluota užduotis – juk tai jau pusė darbo! Tad pasistenkite gerai apgalvoti, kokie yra Jūsų poreikiai, lūkesčiai ir tuomet aptarkite tai su mumis! Pateiksime visą reikiamą informaciją ir visus įmanomus variantus. Nors įmonė „Amalkera“ veikia Panevėžyje, bet geriausia yra kreiptis būtent į ją, nes čia dirbantys specialistai randa tinkamiausius sprendimus, o darbai atliekami laiku ir užtikrinama aukšto lygio leidinių kokybė!

Kuo ypatingos knygos?

Skaityti kūrinį laikant knygą rankose – lyg jausti tą patį, ką patiria pagrindiniai herojai, o peržiūrinėti albumą vartant akiai malonius puslapius – lyg iš naujo pergyventi tuos pačius įvykius... Ir tai žymiai geriau nei spoksoti į ekraną, kuris, deja, neperteikia tokių emocijų. Tuo ir kitais aspektais yra ypatingos knygos ir albumai bei kiti leidiniai. Tad net neverta abejoti, jog tradicinė spauda vis dar fundamentaliai gerai laikosi šiuolaikiniame pasaulyje. Vien dėl to, kad realios – spausdintos knygos sukuria unikalią skaitymo patirtį. Be to, ar žinojote, jog iš tokių knygų besimokantieji išmoksta daugiau ir greičiau nei tie, kurie mokosi – skaito žiūrėdami į ekrane esančių virtualių knygų puslapius? Kolekcionuoti galima ne tik pašto ženklus, bet ir knygas. Ypač tas, kurios yra išskirtinės ir labai retos bei ypatingo dizaino. Todėl, kad knygų gamyba gali būti tokia, jog knygos – kaip meno kūriniai. Kita vertus, pasižiūrėkite į dideles (ar nelabai) įmones, kurios laikosi savo stiliaus, turi „brandooką“ ir visą su įmonės prekinio ženklu susijusią atributiką. Jie savo klientams įteikia paslaugų / prekių katalogus arba net portfolio ir užrašų knygutes su įmonės logotipu, o sau turi darbo knygas. Tokie dalykai didina verslo žinomumą ir klientų pasitikėjimą, be to, atitinkamais atvejais net pagerina komunikaciją su užsakovais. „Amalkera“ komanda gali sukurti tokius šedevrus, kurie atitiks Jūsų pateiktus lūkesčius! Panevėžys – čia dirbame mes – knygų leidybos profesionalai!


Įgyvendinti projektai

Atsakysime į visus jums iškilusius klausimus

Susisiekite